вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий